Rodzaje bram garażowych


Wybierając bramę garażową, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak jakość wykonania, materiały użyte do produkcji, budowę i przede wszystkim sposób otwierania. Im lepiej przygotujemy się do wyboru konkretnej bramy, tym ryzyko podjęcia niewłaściwej decyzji jest mniejsze. Choć na rynku można spotkać wielu producentów, to jednak bramy Hormann od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zawdzięczają ją niezwykle precyzyjnemu wykonaniu, które w bezpośredni sposób przekłada się na długą żywotność i bezproblemowe działanie, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji.

Najpopularniejsze rodzaje bram garażowych

Wybór odpowiedniej bramy to kluczowa kwestia, która decyduje m.in. o jej funkcjonalności. Niejednokrotnie otwieramy i zamykamy bramę nawet kilka razy dziennie, dlatego tak ważne jest, aby była jak najlepiej dopasowana do naszych potrzeb. Jakie są najczęściej montowane bramy Hormann? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy garaż jest inny, a co za tym idzie, pasują do niego inne rozwiązania.

  • Brama rolowana, jak sama nazwa wskazuje, roluje się w trakcie otwierania. Jej zasada działania jest podobna do działania rolet montowanych na oknach. Główną zaletą rozwiązania tego typu jest stosunkowo niewielka ilość miejsca potrzebnego do zamontowania bramy. Ponadto, użytkownik może podjechać praktycznie pod samą bramę, ponieważ cały napęd elektryczny podnosi poszczególne elementy w lini prostej. Egzemplarze rolowane niejednokrotnie bywają nazywane żaluzjowymi.
  • Bramy uchylne wymagają większej przestrzeni pod sufitem. Choć w większości przypadków ta przestrzeń i tak nie jest zagospodarowana, warto o niej pamiętać i dokonać niezbędnych pomiarów przed zakupem. Kolejną kwestią jest odpowiednia ilość miejsca przed garażem. W przypadku długich podjazdów nie stanowi to większego problemu, jednak gdy do dyspozycji mamy niewiele przestrzeni, wówczas należy zastanowić się nad sensownością wyboru takiego rozwiązania.

Bramy Horman są niezwykle bezpieczne w użytkowaniu, dzięki czemu nie musimy się martwić o ich eksploatację. Ponadto, dzięki rozbudowanej sieci serwisowej, mamy swobodny dostęp do doświadczonych profesjonalistów, wykonujących konserwację bram.

Pozostałe rodzaje bram garażowych

Oczywiście na rynku może spotkać również inne rodzaje bram, dzięki czemu nie musimy ograniczać się do dwóch poprzednich rozwiązań.

  • Bramy segmentowe, nierzadko nazywane sekcyjnymi, dzielą się na dwie podgrupy. Pierwszą z nich są modele boczne, które jak sama nazwa wskazuje, otwierają się na bok. Takie rozwiązanie sprawia, że zyskujemy przestrzeń na suficie, którą można dowolnie zagospodarować. Bramy boczne znajdują zastosowanie w przypadku niskich garaży lub gdy sufit nie pozwala na montaż elementów konstrukcyjnych. Z kolei bramy segmentowe otwierają się pionowo, co jest ich niewątpliwą zaletą. Ponadto, zajmują bardzo mało miejsca, dzięki czemu są często montowane w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach. Warto również zaznaczyć, że wersje segmentowe wyróżniają się bardzo dobrą izolacją, dlatego są szczególnie polecane w przypadku ocieplanych garaży. Może je spotkać m.in. w domach, z których bezpośrednio wyjeżdża się na ulicę.
  • Ostatnim rodzajem są bramy rozwieralne, które są coraz rzadziej spotykane. Wymagają bardzo dużo miejsca i nie zawsze można wyposażyć je w napęd elektryczny.

Bramy Hormann to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią wysoką jakość wykonania i bezproblemową eksploatację. Inwestycja w sprawdzone rozwiązania z pewnością zaprocentuje w przyszłości.