Najczęstsze awarie bram garażowych


W wielu przypadkach, kiedy brama garażowa ulega awarii, nie pozostaje nic innego, jak tylko skorzystać z oferty, jaką dla swoich klientów przygotował chociażby autoryzowany serwis hormann. Niedziałająca brama to same utrudnienia. Gdy nie chce się otworzyć, zamknąć lub gdy dzieją się z nią inne dziwne rzeczy, trzeba jak najszybciej skontaktować się z serwisem. Awaria wcale nie musi oznaczać konieczności wymiany na nową.

Awarie bram garażowych

Aktualnie na rynku możemy znaleźć różne rodzaje bram garażowych. Wśród nich są chociażby bramy przesuwne, rolowane i segmentowe. Czasem nawet produkty najlepszych firm ulegają awariom. Warto wypowiedzieć się na temat tych usterek nieco dogłębniej.

Kiedy najczęściej się psują i co się do tego przyczynia?

Zaobserwowano, że bramy garażowe najczęściej psują się w okresie jesienno-zimowym, ale tak naprawdę nie ma reguły. W końcu to nie pora roku wpływa na awarię, a zupełnie inne czynniki, jak przykładowo zupełnie naturalne zużycie poszczególnych elementów. Zdarza się nawet, że usterki powstają na skutek nieumiejętnego użytkowania bramy.

Co najczęściej się psuje?

Lista częstych awarii jest długa. Należy więc wymienić następujące:

1. Uszkodzenie siłownika w wyniku niewysprzęglenia – Do tego stanu dochodzi w czasie awaryjnego otwierania bramy z przyczyn rozładowania baterii czy utraty zasilania.

2. Uszkodzenie centrali sterującej – Dochodzi do tego w wyniku wymiany bezpieczników z topikowych na niewłaściwe. Trzeba w związku z tym pamiętać o tym, że powinny mieć identyczne parametry.

3. Spalenie napędu – Zdarza się to, gdy jest źle dobrana moc do wagi bramy lub elementy mechaniczne i zawiasy są źle zakonserwowane. Przyczyną może być również stosowanie poszczególnych części zakupionych u różnych producentów.

RADA! Jeżeli nie chcesz samodzielnie przyczynić się do niepoprawnego działania bramy garażowej i tym samym, do jej awarii, nie inwestuj w nieautoryzowane zamienniki i podróbki.

Który serwis wybrać?

Aktualnie na rynku działają różne firmy oferujące naprawę bram garażowych. Najlepiej jednak zdecydować się na usługi serwisu autoryzowanego, który posługuje się profesjonalnymi narzędziami i przede wszystkim oryginalnymi częściami. To wpłynie na jakość naprawy, a także na dalsze działanie tego urządzenia. Godnym polecenia jest niewątpliwie serwis, który cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Pod żadnym pozorem nie wolno decydować się na samodzielną naprawę urządzenia. Może to wiązać się z pogorszeniem jego stanu, a nawet doprowadzić do całkowitego unieruchomienia. W takiej sytuacji istnieje ryzyko konieczności wymiany bramy na nowej.

Podsumowanie

Brama garażowa nawet najlepszego producenta ma prawo ulec awarii. W końcu nie zawsze dzieje się to z winy produkcji. Części się zużywają, a niepoprawne użytkowanie podwójnie działa na niekorzyść użytkownika i prowadzi do licznych usterek. Awarię najlepiej zgłosić jak najszybciej. Czasem w psującej się bramie wystarczy wymienić drobny element, by móc znowu cieszyć się jej sprawnym działaniem. Lekceważenie małej usterki zwykle prowadzi do znacznie poważniejszych problemów, a jej naprawa może być dużo droższa.

Jeżeli posiadasz bramę garażową marki Hormann i właśnie zauważyłeś jakiś problem, zgłoś się do naszego serwisu. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie serwisowania bram garażowych. Zapewniamy fachowe doradztwo, wysokiej jakości oryginalne części, a także sprawną naprawę. I jeszcze raz podkreślamy – nie warto odkładać naprawy na później, by nie doprowadzić jej do gorszego stanu.