Jaki napęd do bram hormann wybrać?


Duży wybór napędów do bram marki Hormann sprawia, iż podjęcie decyzji co do jednego konkretnego mechanizmu okazuje się znacznie trudniejsze, niż może się wydawać. Sprawa jest jednak niezwykle ważna. W końcu nikt nie lubi wychodzić z samochodu, gdy na zewnątrz jest ciemno, wieje silny wiatr czy na przykład pada deszcz. Dużo wygodniej jest wówczas przy pomocy jednego przycisku otworzyć bramę i po prostu tym autem wjechać. Do tego będzie potrzebny właściwy napęd. W takim razie, który wybrać? Czy może inaczej – czym kierować się przy wyborze napędu?

Na co zwrócić uwagę wybierając napęd?

Choć wybór napędu do bramy garażowej czy wjazdowej nie jest prostym zadaniem, wymaga jednak poważnego podejścia do tego zadania. Podpowiadamy w takim razie, jak tę decyzję podjąć.

Czemu służą napędy Hormann?

Napędy do bramy garażowej czy wjazdowej umożliwiają szybkie otwieranie bramy garażowej i bramy wjazdowej przy użyciu pilota, bez potrzeby wysiadania z auta. W ofercie tego producenta można znaleźć:

  • komfortowy i szybki napęd SupraMatic,
  • niedrogi ProMatic,
  • ProMatic Akku do garaży bez przyłącza energetycznego.

Nowoczesne, komfortowe i funkcjonalne – takie są napędy Hormann

System sterowania radiowego BiSecur stosowany jest we wszystkich napędach bram garażowych. Jest to nowoczesne rozwiązanie wyposażone w funkcję odczytu statusu, który zaskakuje swoją funkcjonalnością, bezpieczeństwem i komfortem obsługi. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że udogodnienie to umożliwia sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej za pomocą smartfonu czy tabletu. Ponadto pozwala sprawdzić położenie danej bramy i stan zaryglowania drzwi zewnętrznych. By wybrać jeden z dostępnych napędów, trzeba przede wszystkim zapoznać się z ich parametrami, porównać funkcje, a dopiero później wybrać jeden z nich.

Czym kierować się przy wyborze napędu?

Przed dokonaniem wyboru napędu do bramy należy wziąć pod uwagę to, ile razy średnio na dobę otwiera się ją lub będzie się ją otwierać w przyszłości. Trzeba też odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w pobliżu bramy jest dostęp do prądu i przewodów. Ważne jest również to, aby przy podejmowaniu decyzji uwzględnić również wymiary oraz szacunkową wagę bramy. Nie można przy tym pominąć potrzebnych funkcji sterownika napędu. Każdy ma tu zazwyczaj inne oczekiwania i są one bardzo ważne przy ostatecznym podejmowaniu decyzji.

I wreszcie… jaki napęd wybrać?

Każdy napęd tej marki jest godny polecenia. Wybór powinien zależeć od indywidualnych upodobań i oczekiwań, a także ewentualnych możliwości oraz ograniczeń. Trzeba zwrócić uwagę na jego funkcje i to, czy będzie pasował do posiadanej już bramy. Do błędnego wyboru może doprowadzić kierowanie się jego ceną, która w tym przypadku nie jest najważniejsza. Wybrany napęd powinien być wygodny w użyciu i zarazem funkcjonalny. Ma służyć przez lata i swoją obecnością cieszyć wszystkich użytkowników.

Podsumowanie

Wybór napędów marki Hormann jest całkiem duży. Poszczególne produkty różnią się nie tylko ceną, która jest tu najmniej ważna, ale również funkcjami i tym, co wpływa na komfort użytkowania bramy. Przed rozpoczęciem poszukiwań i podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej określić własne oczekiwania względem tego produktu. Jeżeli masz problem z doborem odpowiedniego napędu do swojej bramy, koniecznie skontaktuj się z nami, a z chęcią Ci pomożemy. Nie tylko zaprezentujemy poszczególne napędy, ale również doradzimy, który z nich w Twoim przypadku będzie najlepszy.