Jak wybrać bramę przemysłową? 


Wybór bramy przemysłowej to nie lada wyzwanie. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, więc tym trudniej dokonać satysfakcjonującego wyboru. Dla jednych decydującym wskaźnikiem będzie wyłącznie bezpieczeństwo, dla innych estetyka i trwała konstrukcja. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru bramy przemysłowej, by zakup spełnił oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Rola bramy przemysłowej

Bramy przemysłowe to bramy, których rolą jest skuteczne zabezpieczenie mienia firmy. Konstrukcja ma stanowić barierę dla złodziei, ale i nieproszonych gości, których przebywanie na terenie przedsiębiorstwo mogłoby prowadzić do niebezpieczeństwa lub innych niepożądanych sytuacji. Nierzadko brama przemysłowa stanowi również wizytówkę dla firmy. Niestety jej zakup nie może ograniczyć się do odwiedzenia jednego z punktów handlowych w hipermarkecie. Brama przemysłowa to konstrukcja, która winna być trwała, solidna i wykonana z dbałością o każdy szczegóły. Tylko w taki sposób jest w stanie spełnić swoją nadrzędną rolę.

Ich zakup powinien być przede wszystkim dopasowany do indywidualnych potrzeb nie tylko pod względem wymiarów, ale i koloru czy sposobu otwierania konstrukcji. Automatyka bram dla przemysłu powinny być dopasowane do częstotliwości jej otwierania. Jeśli brama jest przeznaczona do montażu jako bezpośrednie zabezpieczeni budynku należy wybrać model o satysfakcjonującym parametrze izolacyjności termicznej.

Rodzaje bram przemysłowych

 

 

  • – bramy przesuwane
  • – bramy skrzydłowe
  • – bramy segmentowe
  • – bramy rolowane
  • – bramy wahadłowe

 

 

Zalety bram przemysłowych Hörmann

Bramy przemysłowe producenta Hörmann są jedynymi z chętniej wybieranych konstrukcji nie bez powodu. Wyróżniają się precyzyjnym wykonaniem i zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu cechują się:

 

 

  • – bardzo dobrą izolacyjnością cieplną
  • – wytrzymałą konstrukcją
  • – nieprzeciętnym designem
  • – niezawodnością
  • – nowoczesną automatyką

 

 

Odpowiednio dobrane konstrukcje pomogą w zaoszczędzeniu kosztów na ogrzanie pomieszczenia, a dodatkowo ułatwią codzienne korzystanie z przestrzeni przy pomocy odpowiednio dobranym napędom automatycznym. Ponadto cechują się wieloma możliwościami aranżacyjnymi. Bramy przemysłowe od producenta Hörmann mogą z powodzeniem zostać wykorzystane do pomieszczeń o dowolnej konstrukcji, nawet w miejscach o podwyższonym ryzyku uszkodzeń mechanicznych. System uszczelnień oraz materiały o wzmożonej ochronie pomogą w satysfakcjonującej inwestycji na wiele sezonów. Ponadto odpowiednio dobrana brama Hörmann zapewni izolacje akustyczną.