Jak przygotować montaż bramy przemysłowej
Bramy przemysłowe Hormann to doskonała propozycja do różnych budynków o przeznaczeniu przemysłowym. Wykonane z materiałów najwyższej jakości, automatyzowane, dosłownie szyte na miarę i idealnie dopasowane do konkretnego obiektu, to propozycja godna uwagi. Dopasowane do bramy drzwi boczne i drzwi serwisowe umożliwiają wejście do obiektu bez otwierania bramy – to ułatwienie cenione wszędzie tam, gdzie liczy się wygoda i komfort użytkowników.
Najważniejsze funkcje bram przemysłowych
Współczesne bramy przemysłowe muszą spełniać co najmniej kilka różnych funkcji. Oczywiście po pierwsze stanowią najlepszą ochronę dla mienia – brama jest fizyczną przeszkodą dla osób niepożądanych, które nie powinny bez pozwolenia wchodzić do garażu, hali czy innego obiektu. Kolejną ważną funkcją jest termoizolacja – dobre bramy przemysłowe zapewniają większą szczelność dla budynków, dzięki czemu w praktyce obniżają się koszty za ogrzewanie.
Nowoczesne bramy stanowią również ochronę akustyczną – dedykowane są do tych obiektów, w których prowadzi się prace związane z emitowaniem hałasu. To podstawowe funkcje bram przemysłowych, na które należy zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu. Gdzie najczęściej montowane są bramy przemysłowe? W obiektach takich jak na przykład magazyny, hale przemysłowe, fabryki, ale też w wielu obiektach usługowych.
Najbardziej popularne rodzaje bram przemysłowych
Bramy przemysłowe najczęściej są wykonywane z materiałów takich jak stal lub aluminium. Ze względu na swoją budowę i sposób otwierania dzielą się między innymi na: bramy rolowane (stosowane często w miejscach, w których nie da się zastosować innych modeli), bramy przesuwne innaczej hangarowe, bramy szybkobieżne, bramy segmentowe, bramy przeciwpożarowe. Wśród wielu producentów różnych bram szczególnym powodzeniem cieszą się bramy przemysłowe Hormann, które są uważane za wyjątkowo funkcjonalne i wytrzymałe. To właśnie w ofercie tej marki można znaleść doskonałe bramy segmentowe, które wyróżniają się sprawnym układem napędowym, którego głównym elementem jest siłownik.
Jak przygotować się do montażu bramy
Warto zaznaczyć, że nawet najlepsza brama od renomowanego producenta nie spełni dobrze swojej funkcji, jeżeli nie zostanie prawidłowo zamontowana. To właśnie montaż jest tak ważnym etapem, chociaż oczywiście powinien być on poprzedzony rozpoznaniem potrzeb i zamówieniem idealnie pasującej bramy. Bardzo ważny etap prac to odpowiednie przygotowanie ścian do montażu bramy. Nadproże i węgarki to bardzo ważna część, do których będzie przymocowany konstrukcja i mechanizm bramy. Powinny być proste i tworzyć równoległą płaszczyznę (w ten sposób zapewnia się odpowiednie warunki do montażu prowadnic i wału napędowego).
W przypadku montowania bram przemysłowych bardzo ważne jest jak największa praktyka ze strony firmy montażowej. To istotne między innymi dlatego, że bramy przemysłowe zawierają szereg różnych zabezpieczeń, a zatem podczas ich montażu potrzebna jest obecność na przykład elektrotechnika. W ten sposób montowane są na przykład systemy napędu bram.
Kto montuje bramy przemysłowe
Warto zaznaczyć, że za samodzielny montaż bramy przemysłowej lepiej nie zabierać się, bo to zdecydowanie skomplikowana praca wymagająca udziału fachowców. Coraz więcej firm zajmujących się tego typu usługami przybywa na rodzimym rynku. Ich pracownicy są przeszkoleni między innymi w tym, jak prawidłowo montować bramy przemysłowe Hormann, które należą do jednych z najczęściej wybieranych ze względu na swoją niezawodność.