Jak dbać o drzwi wejściowe?


Drzwi zewnętrzne powinny być funkcjonalne, ale i estetyczne, dobrane do stylu domu oraz indywidualnych potrzeb. Wraz z użytkowaniem wartości te stopniowo zanikają, na skutek działania czynników atmosferycznych, jak również przez niewłaściwe korzystanie z nich i brak odpowiedniej pielęgnacji. Jak zatem dbać o drzwi wejściowe?

Dodatkowa ochrona drzwi wejściowych

Dobrze jest zabezpieczyć drzwi wejściowe przed działaniem niesprzyjających im warunków pogodowych, takich jak: deszcz, śnieg, wiatr czy promienie słoneczne, montując zadaszenie. Taki daszek, znajdujący się nad skrzydłem wejściowym do budynku, skutecznie ochronie je przed opadami, a także ograniczy wpływ bardzo szkodliwej wilgoci. Zaś w słoneczne dni zabezpieczy je przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Jeszcze pełniejsze zabezpieczenie drzwi wejściowych z pewnością da umieszczenie ich we wnęce.

Czyszczenie drzwi wejściowych

Zapominając o czyszczeniu drzwi zewnętrznych, pozbawiamy ich wszelkiej atrakcyjności. Co ciekawe, przez niewłaściwą pielęgnację możemy je zniszczyć. Jak zatem dbać o drzwi wejściowe? Przede wszystkim należy stosować się do zaleceń producenta konkretnego modelu drzwi, a także pamiętać o podstawowej zasadzie, która mówi o stosowaniu jak najmniejszej ilości wody, zwłaszcza w przypadku drzwi drewnianych i drewnopochodnych, jak również drzwi okleinowych, często imitujących drewno bądź inne materiały.

Do usuwania zabrudzeń zawsze używamy miękkiej, lekko wilgotnej ściereczki lub gąbki. W celu wyeliminowania drobnych nieczystości można zastosować niewielką ilość neutralnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń. Przy poważniejszych zabrudzeniach można 1-2 razy w roku użyć specjalnego mleczka do pielęgnacji.

Nigdy nie wolno czyścić drzwi zewnętrznych z wykorzystaniem żrących specyfików, które mogą uszkodzić strukturę materiału.

Regulacja i pielęgnacja drzwi zewnętrznych

Należy pamiętać o regulowaniu i konserwacji drzwi wejściowych, ponieważ mają one naturalną tendencję do obwieszania się, a to może skutkować tarciem o ościeżnicę, a nawet utrudnianiami w domykaniu zamka. Nowoczesne zawisy drzwiowe dają możliwość wielokierunkowej regulacji, dlatego też gdy tylko zauważymy zmiany w położeniu skrzydła względem ościeżnicy, należy z takiej regulacji niezwłocznie skorzystać. Należy pamiętać również o regularnym czyszczeniu zawiasów, zamków oraz zaczepów.

Drzwi wejściowe będą wizytówką domu przez długie lata, jeśli będziemy o nie odpowiednio dbali.

Sprzedaż drzwi Hormann

Nasza firma Wysokiej jakości drzwi wejściowe w atrakcyjnej cenie oferuje firma Hormann – największy producent stolarki budowalnej w Europie. Posiada cztery wersje zewnętrznych drzwi wejściowych do domu:

• ThermoCarbon – są to aluminiowe drzwi zewnętrzne, należące do klasy Premium,

• ThermoSafe – są to najwyżej klasy aluminiowe drzwi zewnętrzne,

• Thermo65 – to stalowe drzwi zewnętrzne w klasie średniej,

• TopComfort – to drzwi zewnętrzne z przeszkleniami, należące do klasy Komfort.

Na klientów czeka bogate wzornictwo, kolorystyka oraz wyposażenie dodatkowe – wszystko sygnowane jest niemiecką jakością marki.

Firma Hormann podbija rynek już od lat 50-tych ubiegłego wieku, konsekwentnie poszerzając paletę swoich produktów. Marka Hormann jest gwarantem najnowszych rozwiązań, a także najwyższej jakości. Rozwija swoje usługi na rynku międzynarodowym, w tym też i w Polsce – nasza firma z Poznania prowadzi profesjonalny serwis i sprzedaż drzwi tej marki. Jest to firma będąca w rękach jednej rodziny, zarządzana obecnie przez trzecie i czwarte pokolenie wnuków i prawnuków założyciela firmy.