Hormann – historia marki w Polsce


Przedsiębiorstwo Hormann zostało założone w 1935 roku przez Augusta Hörmanna w Niemczech. Firma zajmuje się produkcją drzwi, bram i napędów, a także ich montażem oraz serwisowaniem. Obecnie jest to jedno z czterech największych przedsiębiorstw tego typu na świecie. Hormann ma kilkadziesiąt oddziałów działających nie tylko na terenie Europy, ale również w Azji, Ameryce Północnej, Indiach i Chinach. Obecnie firma zatrudnia ponad 6000 pracowników, a roczne obroty przekraczają 1 mld euro. Początki przedsiębiorstwa Hormann w Polsce sięgają 1989 roku, kiedy to jedna z firm importowała i sprzedawała bramy w naszym kraju.

Początki firmy Hormann w Poznaniu

W 1992 roku została utworzona spółka Hormann Polska. Do jej powstania przyczyniło się spotkanie Christopha Hörmanna z właścicielem firmy importującej produkty niemieckiego przedsiębiorstwa do Polski. Doszło do niego w trakcie jednego z wydarzeń na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pięć lat później, czyli w 1997 roku powstała nowa siedziba firmy. Na jej lokalizację wybrano miejscowość Komorniki, która znajduje się bardzo blisko Poznania. Hormann na przestrzeni kolejnych lat systematycznie zdobywał nowych klientów, którzy docenili wysoką jakość wykonania, solidną konstrukcję i długą żywotność produktów marki.

Hala produkcyjna w Gromadce niedaleko Legnicy

W miejscowości Gromadka, którą zamieszkuje około 2000 osób znajduje się nowoczesna hala produkcyjna firmy Hormann. Zakład zajmuje się nie tylko produkcją ramp przeładunkowych, ale również elementów konstrukcji ramowych oraz bram do garaży zbiorczych. Przedsiębiorstwo stale się rozwija i inwestuje w nowe linie produkcyjne, dzięki którym może jeszcze bardziej zwiększyć swoją wydajność i jednocześnie zatrudnić więcej pracowników.

Nagrody i wyróżnienia dla produktów Hormann

Choć kryzys ekonomiczny z 2008 roku nie przeszedł bez echa, firma Hormann przetrwała ciężkie czasy i mogła dalej produkować wysokiej klasy drzwi, bramy i napędy. W podziękowaniu za poświęcenie i nienaganną pracę, Christoph Hörmann wręczył specjalne dyplomy najbardziej zasłużonym pracownikom. Cała uroczystość przypadła na 25-lecie istnienia spółki Hormann Polska. Ponadto, prezes spółki Hormann Polska został nagrodzony przez zarząd Związku Polskie Okna i Drzwi za wkład w rozwój branży. Na przestrzeni lat przedsiębiorstwo otrzymało wiele innych nagród i wyróżnień.

  • Hormann z siedzibą niedaleko Poznania otrzymał dwie nagrody w renomowanym konkursie Dobry Design w 2018 roku. W kategorii „Otoczenie domu” firma zdobyła nagrodę za bramę garażową. Z kolei „Nagroda Konsumenta” przypadła przedsiębiorstwu za drzwi wewnętrzne.
  • W tym samym roku spółka Hormann Polska otrzymała Złote Godło w niezwykle popularnym konkursie Konsumencki Lider Jakości. Po raz kolejny firma udowodniła, że perfekcyjna jakość wykonania, w połączeniu z wysokiej klasy materiałami gwarantują sukces. Produkty Hormann zdobyły zaufanie klientów ze względu na swoją trwałość, bezawaryjność, energooszczędność i przede wszystkim bezpieczeństwo.
  • W 2018 roku, w trakcie trwania gali Builder Awards, spółka Hormann Polska otrzymała prestiżowy tytuł Budowlanej Firmy Roku 2018.

Firma Hormann działająca niedaleko Poznania, w 2019 roku otrzymała Złoty Laur Konsumenta. Przedsiębiorstwo stale podnosi jakość swoich produktów, dzięki czemu grono zadowolonych odbiorców systematycznie się powiększa. Wprowadza także nowoczesne rozwiązania, przeznaczone do implementacji w inteligentnych domach. Ciągły rozwój sprawia, że Hormann jest liderem w swoim segmencie i ma ugruntowaną pozycję na rynku.