Bramy garażowe – najważniejsze błędy podczas kupna


Aktualnie sprzedaż bram hormann cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób decyduje się na ten wybór z uwagi na ich wysoką funkcjonalność i atrakcyjność wizualną. Jednak nawet, kiedy wiadomo już, jakiego producenta będzie to brama, podczas wyboru można popełnić wiele błędów. Przecież bramy są bardzo różne i trzeba zdecydować się na konkretną.

Brak wcześniejszego zastanowienia się nad tym, jak ma wyglądać i działać brama

Najgorsze co może być, to zupełnie bezmyślne podejmowanie decyzji. Kupno bramy bez wcześniejszego ustalenia własnych oczekiwań, możliwości i ewentualnych ograniczeń to podstawowy błąd.

Materiał, z jakiego ma zostać wykonana

Wybierając bramę garażową, trzeba ustalić, z jakich materiałów ma być wykonana. To będzie miało wpływ na jej użyteczność i wytrzymałość. Niestety wiele osób kompletnie nie bierze tego pod uwagę. Decydują się na konkretną bramę ze względu na jej atrakcyjny wygląd zewnętrzny, nie myśląc o tym, co jednak jest najważniejsze. Z czasem okazuje się, że kupiony produkt kompletnie nie spełnia ich oczekiwań i potrzeb.

Dodatkowe funkcje

Brama może mieć szereg dodatkowych funkcji. Chodzi tu na przykład o mechanizm otwierania i zamykania. Bramę można otwierać ręcznie lub automatycznie przy użyciu pilota. Produkt ten może być wyposażony w zamki i rozmaite zabezpieczenia antywłamaniowe. Warto wcześniej przemyśleć, jaka ta brama ma być dokładnie. Niestety wiele osób o tym zapomina lub lekceważy powagę sytuacji. Decydują się na pierwszą lepszą bramę, mając możliwość zakupu solidnej, nowoczesnej, wyposażonej w szereg praktycznych funkcji.

Rodzaj bramy

W sprzedaży dostępne są bramy uchylne, segmentowe, rolowane i rozwierane. Wielu inwestorów podejmuje szybką decyzję, będąc już na miejscu w sklepie. To podstawowy błąd. Rodzaj bramy często wiąże się ze sposobem jej otwierania. A to przecież bardzo ważna kwestia. Źle dobrana brama może być bardziej problemem niż dobrze służącym zamknięciem garażu.

Kupno bramy przed wykonaniem projektu garażu

Niektórzy bardzo śpieszą się z kupnem bramy garażowej, co też jest błędem. Nie wiedzą nawet, jak będzie wyglądał garaż, ile miejsca będzie na podjeździe. Bramę garażową można wybierać dopiero po ustaleniu tych szczegółów. Wówczas łatwiej jest zdecydować się na konkretny jej rodzaj, wybrać funkcje, rodzaj materiałów użytych w produkcji itd.

Kierowanie się ceną zamiast tym, co jest ważniejsze

Podstawowy błąd popełniany przez inwestorów to kierowanie się ceną, zamiast tym, co tak naprawdę jest znacznie ważniejsze. Cena to bardzo mylące kryterium wyboru. Czasem niska cena świadczy o równie niskiej jakości wykonania bramy. Niekiedy jest zupełnie inaczej. Dobrej jakości brama jest mocno przeceniona z uwagi na to, że nie ma nią zbyt dużego zainteresowania. Nierzadko zdarza się, że cena bramy, nawet niezbyt dobrej jakości jest mocno zawyżona. Może ona przecież wynikać z miejsca jej zakupu. Każdy sklep wycenia swoje produkty po swojemu. Ważne jest wobec tego to, aby kierować się jakością, funkcjami, rodzajem, rozmiarem, zamiast kosztami, jakie będzie trzeba z tego tytułu ponieść.

Jaka w takim razie powinna być kupiona brama garażowa?

Wybrana brama garażowa powinna być przede wszystkim:

  • funkcjonalna
  • dopasowana do garażu i oczekiwań użytkowników
  • bezpieczna
  • trwała oraz odporna na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne
  • estetyczna – pasująca do garażu, domu i posesji

Aby brama dobrze służyła i cieszyła przyszłych użytkowników, wybór tego wyposażenia powinien być poprzedzony szczegółowymi przemyśleniami.