Klasyfikacja bram przemysłowych
W wielu obiektach wykorzystywanych w celach przemysłowych niezbędna jest brama, która pełni szereg funkcji. Pierwszą z nich jest zabezpieczenie mienia przed osobami niepożądanymi. Kolejną kwestią jest ograniczenie strat ciepła, które w bezpośredni sposób przyczyniają się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Profesjonalne bramy przemysłowe, to również bariera dla dźwięku, dzięki której w budynku mogą bez przeszkód odbywać się czynności generujące hałas. Bramy przemysłowe Hormann są często montowane m.in. w halach magazynowych, fabrykach i lokalach usługowych. Jakie są ich rodzaje i czym różnią się od siebie poszczególne modele?
Rodzaje bram przemysłowych
Wybór konkretnego modelu bramy w dużej mierze zależy od rodzaju budynku oraz wolnej przestrzeni. Większość bram jest wykonana z aluminium lub stali, dzięki czemu charakteryzują się podwyższoną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Jakie są najbardziej popularne modele?
- Bramy rolowane świetnie sprawdzają się w miejscach, w których wolna przestrzeń jest znacząco ograniczona. Ponadto, w trakcie zamykania i otwierania, nie zajmują miejsca wokół siebie. Co więcej, napęd bramy charakteryzuje się długą żywotnością i bezproblemowym działaniem, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Rolowana konstrukcja sprawia, że bramy przemysłowe Hormann można stosować w praktycznie każdym budynku, dzięki czemu cieszą się bardzo dużą popularnością.
- Bramy przesuwne, nazywane również hangarowymi są stosowane do zabezpieczenia posesji. Konstrukcja samonośna sprawia, że modele tego typu mogą być montowane w praktycznie każdym miejscu. Solidne i wytrzymałe materiały gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Bramy przesuwne mogą być montowane zarówno w wąskich, jak i bardzo szeroki otworach, dzięki czemu w żaden sposób nie ograniczają ruchu samochodów, busów i ciężarówek. Zastosowanie bezpiecznego sterowania automatycznego gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Ponadto, ich zaletą jest brak konieczności wykonywania tradycyjnych fundamentów. Bramy przemysłowe Hormann są odporne na działanie mrozu i innych niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Klasyfikacja bram przemysłowych – ciąg dalszy
W tak zwanych budynkach specjalnego przeznaczenia niezbędne są bramy charakteryzujące się dodatkowymi właściwościami. Takie miejsca to m.in. mroźnie i chłodnie, w których temperatura powietrza jest bardzo niska. Dzięki specjalnej konstrukcji i profilom, bramy przemysłowe Hormann skutecznie izolują nawet bardzo duże pomieszczenia.
- Przeciwpożarowe bramy przemysłowe zazwyczaj występują w wersji jedno lub dwuskrzydłowej. Można je indywidualnie dopasować nie tylko do obciążenia ogniowego, ale również sposobu eksploatacji. Ponadto, bramy tego typu są również dymoszczelne, co dodatkowo chroni osoby przebywające w budynku.
- Bramy szybkobieżne gwarantują wysoką prędkość zamykania i otwierania, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w miejscach, w których są bardzo intensywnie użytkowane. Modele tego typu mogą być montowane nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynku, dzięki czemu znacząco ograniczają straty ciepła.
Na rynku dostępne są także modele wahadłowe, przeznaczone do garażów zbiorczych oraz wiele innych bram, różniących się od siebie nie tylko konstrukcją, ale również zastosowaniem. Przed wyborem konkretnego modelu, warto skonsultować się z profesjonalną firmą, która pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie, spełniające wszystkie oczekiwania użytkowników.